STRONA GŁÓWNA » Sport » Inne
strony internetowe Radom

Tenisiści w Kazanowie

2014-03-17 11:54:09

Już po raz trzeci Kazanów gościł tenisistów stołowych z naszego regionu, którzy zagrali o puchar Wójta Gminy Mariana Karolika. Zawody rozegrano w II kategoriach wiekowych, w których w sumie startowało 45 zawodników.

W kategorii weteranów (50 lat i więcej) wygrał Jan Molęda. W wielkim finale pokonał rewelację turnieju, radomianina Dariusza Antonkiewicza 3 : 1.

W meczu o III miejsce Ryszard Kruk (Jasieniec) pokonał Adama Trelę (Sienno) 3 : 0. Dobrze zagrali rutyniarze Marek Midura (Skarżysko) i Bogusław Kmuk (Kazanów) zajmując 5 - 6 miejsce. Na 7 miejscu zawody ukończył kolejny radomianin Krzysztof Witerski pokonując w decydującej partii zawsze niewygodnego, defensora  Krzysztofa Dudę 3 : 0. Nie mniejsze emocje towarzyszyły kibicom w kategorii młodzieżowców i seniorów do 50 lat. Zwyciężył Dawid Ciosek (Skarżysko) pokonując faworyta radomian Kamila Samulaka 3 : 2.( w V secie  11 - 8)  Kamil z powodzeniem gra w tamtejszym klubie ULKS Kazanów.

W meczu o III miejsce kolejny zawodnik ULKS Kazanów Michał Gos (Radom) pokonał Krzysztofa Kotyla (Sandomierz) 3 : 0.   5  - 6 miejsce dla młodych zawodników Huberta Dwojaka (Szydłowiec) i Dawida Stąpora (Sandomierz). Przed tenisistami stołowymi w naszym regionie ostatni turniej GRAND-PRIX Radomia amatorów (22.03.2014 r.  a tydzień później  turniej MASTERS.

Wyniki: WETERANI:
Mecz o I miejsce - Jan Molęda   -  Dariusz Antonkiewicz    3 : 1
Mecz o III miejsce -   Ryszard Kruk - Adam Trela   3 : 0