STRONA GŁÓWNA » Sport » Inne
strony internetowe Radom

Znakomity występ Karola Jurmanowicza z MOTO KLUB RADOM

2014-05-27 10:18:00

W dnach 23-24 maja odbyły się 3 i 4 runda kartingowego Pucharu ROTAX. W zawodach wystartowali tradycyjnie już Karol Jurmanowicz i Miłosz Wasil. Obaj jechali w kat. Junior MAX. Tym razem nieco gorszy wynik zaliczył Miłosz, który w 3 rundzie wywalczył 7 pole startowe i dojechał w finałach odpowiednio na 6 i 8 miejscu. W tej rundzie sumarycznie zajął 8 miejsce. Czwarta runda dla Miłosza to znów 7 miejsce w kwalifikacjach oraz dwa razy 7 miejsce w finałach co dało ogólnie 7 miejsce w rundzie

Znakomity weekend zaliczył natomiast Karol. W kwalifikacjach do 3 rundy zdobył 3 pole startowe, by w finałach dojechać dwa razy na 2 miejscu, co w efekcie dało w trzeciej rundzie 2 miejsce. Czwarta runda była dokładną powtórką trzeciej, tzn. znów 3 pole startowe i odpowiednio dwa razy drugie miejsce na mecie. Ogółem w czwartej rundzie Karol zajął 2 miejsce.

W klasyfikacji generalnej sezonu Karol zajmuje 2 miejsce ze stratą 30 punktów do pierwszego w klasyfikacji zawodnika. Miłosz zajmuje w „generalce” 8 pozycję, ale na szczęście jest to dopiero początek sezonu.

Dla Moto Klub Radom wynik jest również znakomity. W obu rundach zespół MKR zdobył 2 miejsce.

Norbert Stańczyk – kierowca wyścigowy, instruktor sportów motorowych

Miałem przyjemność pracować z Karolem jeszcze w Szkółce Kartingowej. Już wtedy zapowiadał się z niego dobry zawodnik. Obserwuję jego karierę od samego początku i widzę bardzo duży postęp. Wiem, że Karol wkłada bardzo dużo pracy w przygotowanie kondycyjne, które jest niezbędnym czynnikiem stanowiącym o możliwości wygrywania. Widać to po jego startach, gdzie kondycja fizyczna gwarantuje lepsze opanowanie techniki jazdy. Szczególnie jest to istotne na długich i szybkich torach, gdzie przy dużych prędkościach w zakrętach występują ogromne przeciążenia utrudniające szybką i płynną jazdę. Jestem pewien, że w niedługim czasie Karol systematycznie zacznie stawać na pierwszym stopniu podium.”

Równolegle do serii ROTAX MAX w Bydgoszczy jechała seria Młodzik 60 w rama Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostw Polski, w której barwy MKR reprezentuje Kamil Donicz. Kamil w kwalifikacjach zdobył 7 pole startowe, a w czterech finałach dojechał odpowiednio na 11, 5, 6 i 3 miejscu. Dało to w efekcie 5 miejsce w rundzie i 5 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu.

Zawodnicy MKR szykują się do kolejnych startów. W najbliższy weekend w Bydgoszczy zobaczymy reprezentantów serii Rok Cup (Filip Wójcik, Dawid Dziocha, Kamil Donicz i Borys Rogala).