strony internetowe Radom

Druga porażka z Anwilem

2014-05-06 08:12:40

Anwil Włocławek wygrał drugi raz w play off z Rosą radom. Tym razem 89:85

Anwil Włocławek od awansu do najlepszej czwórki dzieli już tylko jeden triumf. Do wyłonienia zwycięzcy w drugim meczu ćwierćfinałowym potrzebne były aż dwie dogrywki.

Pierwsza dogrywka była wyrównana, a zespoły zmieniały się na prowadzeniu praktycznie co chwilę. Po dwóch celnych rzutach wolnych Jakuba Dłoniaka było 78:78.Na niespełna minutę przed końcem Korie Lucious doprowadził do remisu (85:85). Decydujący okazało się trafienie Callahana z dystansu prawie dwadzieścia sekund później (88:85).

Trzecie spotkanie rozegrane zostanie w Radomiu we wtorek 6 maja. Początek o godz. 17:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Narutowicza 9. Aby pozostać w rywalizacji, Rosa musi ten mecz wygrać. Jeśli tak się stanie, czwarty pojedynek odbędzie się również w Radomiu, w czwartek 8 maja.

Anwil Włocławek - Rosa Radom 89:85 (18:27, 18:13, 14:14, 15:11, 13:13, 11:7)
Anwil: Callahan 20, Mijatović 16, Pamuła 14, Kostrzewski 14, Graham 10, Hajrić 8, Witliński 7
Rosa: Dłoniak 23, Witka 17, Majewski 16, Lucious 15, Archibeque 9, Kardaś 3, Adams 2, Zalewski, Jeszke