STRONA GŁÓWNA » Sport » Koszykówka
strony internetowe Radom

Rosa przegrywa drugi mecz ze Zgorzelcem

2014-05-19 08:27:59

W drugim meczu półfinału PGE Turów Zgorzelec okazał się za silny dla Rosy - 103:91

W drugim półfinałowym spotkaniu pomiędzy PGE Turowem Zgorzelec a ROSĄ Radom, nie udało się niestety podopiecznym trenera Wojciecha Kamińskiego przerwać fantastycznej passy zwycięstw zgorzelczan z "dorobkiem" punktowym powyżej 90 "oczek". Mimo, że był to bardziej wyrównany pojedynek niż ten otwierający serię, to właściwie od końcówki pierwszej kwarty gospodarze spotkania pilnowali korzystnego dla nich wyniku.

Radomianie dzięki kilku udanym próbom "gonitwy", zbliżali się do gospodarzy, jednak ani na chwilę nie byli w stanie zagrozić wynikowi spotkania. Tym samym PGE Turów Zgorzelec obejmuje prowadzenie w serii do trzech zwycięstw 2:0 i w środowym spotkaniu w Radomiu, stanie przed pierwszą szansą awansu do Wielkiego Finału. Radomianie tymczasem postarają się przed własną publicznością o pierwsze zwycięstwo na tym szczeblu rozgrywek. Miejmy nadzieję, że na własnym obiekcie uda się koszykarzom ROSY Radom przerwać fantastyczną passę wicemistrzów...

PGE Turów Zgorzelec - ROSA Radom 103:91 (33:24, 22:22, 26:22, 22:23)

Turów: Prince 25 (2), Chyliński 14 (3), Dylewicz 14, Wiśniewski 12, Jaramaz 11 (1), Kulig 10 (1), Taylor 9 (1), Żigeranović 8, Nikolić 0, Stelmach 0, Karolak 0.

ROSA: Archibeque 20, Dłoniak 17 (1), Witka 15 (3), Lucious 12 i 10 as., Majewski 11 (3), Adams 5, Łączyński 4, Zalewski 4, Kardaś 3 (1).

źródło: rosasport.pl