STRONA GŁÓWNA » Sport » Koszykówka
strony internetowe Radom

Wygrana Rosy Radom

2014-01-18 22:30:54

W meczu piętnastej kolejki Tauron Basket Ligi, Rosa Radom po świetnym meczu pokonała Energę Czarnych Słupsk 87:77

Radomianie kapitalnie zaczęli te zawody, z dużą energią i poświęceniem. Praktycznie każdy z zawodników, który tego dnia pojawił się na parkiecie, wnosił coś dobrego do gry. Rzut z obwodu był mocną stroną naszych koszykarzy, toteż wysoki wynik pierwszej kwarty niejako "ustawił" dalsze losy pojedynku. W kolejnych kwartach radomianie kontynuowali swój dobry, zespołowy basket a podopieczni trenera Andreja Urlepa nie mogli znaleźć na to sposobu.

Choć w czwartej kwarcie nasz zespół pozwolił przeciwnikowi odrobić część strat, to nawet przez moment nasze zwycięstwo nie było zagrożone. Radomianie do ostatniego gwizdka ambitnie walczyli o wyższe prowadzenie niż 10 punktów straty ze Słupska. Ostatecznie nie udało się, ale najważniejsze jest bardzo ważne zwycięstwo nad przeciwnikiem, który na pewno był faworytem tego spotkania.

Przekonywujące zwycięstwo nad "Czarnymi Panterami", pozwala zespołowi ROSY Radom w dużym spokoju przygotowywać się do kolejnego bardzo trudnego, wyjazdowego meczu z Mistrzem Polski Stelmetem Zielona Góra. Najważniejsze, że radomianie nadal są drużyną, która nie traci kontaktu z coraz większą grupą drużyn aspirujących do gry w pierwszej szóstce ligi!

ROSA Radom - Energa Czarni Słupsk 87:77 (33:22, 22:20, 19:15, 13:20)

ROSA: Archibeque 21, Lucious 17 (3), Dłoniak 15 (3), Witka 13 (3), Łączyński 10 (1), Zalewski 4, Adams 3, Radke 2, Majewski 2, Jeszke 0.

Energa Czarni: Dutkiewicz 20 (5), Śnieg 18 (1), Hulls 10 (2), Nowakowski 8 (2), Stutz 6, Taylor 6, Borowski 5, Jarmakowicz 2, Mokros 2.

źródło: rosasport.pl