strony internetowe Radom

Zwycięstwa radomskich piłkarzy

2014-05-19 08:24:25

Broń Radom pokonała 1:2 Zawiszę Rzgów, Radomiak zaś pokonał Olimpię Elbląg 1:2

Radomiak już od 5. minuty przegrywał 0:1 po golu Rafała Leśniewskiego, to nie zmierzał w Elblągu polec. Po nerwowym początku podopieczni Marcina Jałochy opanowali sytuację na boisku i toczyli wyrównany bój. Najbliżej pokonania Hieronima Zocha był w 29. minucie Aleksiej Dubina, który silnie uderzył z rzutu wolnego, ale golkiper gospodarzy zdołał odbić piłkę. W 62. minucie po zagraniu w pole karne Damiana Szewczyka futbolówkę przyjął Krystian Puton, a następnie oddał strzał w kierunku bramki Zocha. Piłka trafiła w rękę Tomasza Lewandowskiego i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Cieciura i Radomiak w Elblągu już nie przegrywał, ale remisował. Zieloni poszli za ciosem. W 69. minucie Marek Masiuda najpierw wywalczył rzut wolny w narożniku boiska, a następnie po dośrodkowaniu Łukasza Białożyta przejął piłkę na linii pola karnego i bardzo precyzyjnym strzałem bez przyjęcia trafił do siatki.

Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 1:2 (1:0)  (Leśniewski 5' - Cieciura 63' (k), Masiuda 69')

Olimpia: Zoch - Prusinowski, Ichim, Lewandowski, Sambor, Kopycki (70' Raduszko), Stępień, Ressel (81' Sokołowski), Graczyk (75' Petrache), Sedlewski, Leśniewski (75' Maciejak)

Radomiak: Kula - Szewczyk, Dubina, Wojdyga, Cieciura, Puton, Masiuda, Białożyt, Leandro, Stanisławski (83' Wolski), Orłowski

***
Wydawało się, że podopieczni Tomasza Dziubińskiego z broniącym się przed degradacją Zawiszą podzielą się punktami. Tymczasem Broń w meczu w Rzgowie wywalczyła ich komplet strzelając decydującego gola dosłownie w ostatnich sekundach.

Zawisza Rzgów - Broń Radom 1:2 (0:0)

Bramki: Serwaciński 78 - Krukowski 55, samobójcza 90

Zawisza: Pasiński - Dopierała, Polit, W. Grzywiński, Kurstak, Skupiński, Mielczarek (46. Chmielewski), Wałęski, Osiński (88. Niżnikowski), Serwaciński, Płuciennik (75. Bronka).

Broń: Wnukowski - Krukowski (89. Wichucki), Ankurowski, Gorczyca, Budziński, Leśniewski, Lach, Oshikoya, Bojek, Nowosielski, Marczak.