STRONA GŁÓWNA » Sport » Piłka ręczna
strony internetowe Radom

Szóste zwycięstwo szczypiornistów AZS UT-H

2012-12-08 23:36:03

Piłkarze ręczni AZS Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny Radom odnieśli swoje szóste zwycięstwo w sezonie. Tym razem we własnej hali wygrali z AZS UŁPŁ Łódź 35:31

Pierwsza połowa nie ułożyła się jednak dobrze dla gospodarzy. Radomianie popełniali sporo błędów i do przerwy przegrywali dwoma bramkami. W drugiej części podopieczni trenera Romana Trzmiela radzili sobie już zdecydowanie lepiej. Odważniejsza, aktywniejsza gra gospodarzy poskutkowała i wyszli oni na prowadzenie. Wpływ na końcowy wynik miała też dyspozycja fizyczna gości, którzy nie do końca wytrzymali trudy tego spotkania - Był to bardzo trudny mecz. Przeciwnicy mają bardzo mocny zespół. Początkowo mieliśmy problemy, ale potem pokazaliśmy charakter, mądrze zagraliśmy i stąd zwycięstwo. W pierwszej połowie graliśmy zbyt pasywnie w obronie i w przerwie powiedziałem zawodnikom, że muszą grać agresywniej i to poskutkowało. Chłopcy w drugiej połowie „poszli w walkę” z nimi grając w obronie i to dało rezultaty. Poza tym, przeciwnik fizycznie nie wytrzymał ostatnich dziesięciu minut spotkania - mówił Roman Trzmiel, trener AZS UT-H

- W drugiej połowie ruszyliśmy w obronie. W pierwszej części gry wpadały nam takie bramki, które paść nie powinny. W szatni powiedzieliśmy sobie, że musimy zagrać ostrzej i to poskutkowało, wyszliśmy na prowadzenie i nie oddaliśmy go do końca - podsumował spotkanie Maciej Jeżyna, zawodnik radomskiego zespołu.

Po dwunastu meczach, AZS UT-H ma na swoim koncie 6 zwycięstw, 5 porażek i jeden remis - Można powiedzieć, że to bardzo dobry wynik. Za tydzień mamy mecz w Zawierciu, gdzie nam się dobrze gra i liczymy tam na zwycięstwo - kończy Maciej Jeżyna.

Pojedynek z VIRET CMC Zawiercie zakończy pierwszą rundę fazy zasadniczej I ligi.

AZS Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny Radom - AZS UŁPŁ Łódź 35:31 (17:19)